Het inhaalduel van de begin januari wegens sneeuw uitgestelde wedstrijd werd op woensdagavond gespeeld. Bij KRC ontbrak nog steeds Thirsa De Meester.
Standard zette de eerste twintig minuten KRC onder druk zonder echt uitgespeelde kansen te creëren. Op een vrije trap van Noémie Gelders kopte Claire O’Riordan naast. Aoife Colvill mikte nadien in het zijnet en trapte ook vanop de zestien te zwak om keepster Alyssa Van De Poel echt te bedreigen. Halfweg was de eerste Genkse kans meteen raak. Sanne Arons tikte op een verre vrije trap van Sien Vandersanden de bal over de Standard-goalie voor de 0-1. KRC kwam nu meer in de wedstrijd. Noémie Gelders dreigde nog even, maar haar halfvolley zeilde over doel.
Na rusten stond onze verdediging pal zodat Standard moeilijk aan mogelijkheden kwam. Soumahoro Binate trapte in het zijnet en het was opletten geblazen voor enkele corners. Zo moest Luna Vanhoudt op de lijn met het hoofd wegwerken. Maar Genk kwam er ook uit met een vrije trap van Sien Vandersanden over doel en een uitbraak van Sanne Arons naast. Tien minuten voor tijd lanceerde Maud van Berlo de snelle Gwen Duijsters, die de doelvrouw fusilleerde met een schicht in het dak van het doel. De overwinning was op zak. Het laatste gevaar belandde over doel na een onrechtstreekse vrije trap in ons doelgebied.
Op drie wedstrijden van het einde van de reguliere competitie naderen de Ladies tot 5 punten op Standard. Zondagnamiddag wacht de verplaatsing naar AA Gent.
KRC Ladies: Alyssa Van De Poel, Gwyneth Vanaenrode, Robine De Ridder, Charlotte Tison, Maud van Berlo, Luna Vanhoudt (90’ Maurane Marinucci), Chelsea Godier, Fleur Pauwels, Sien Vandersanden (90’ Briony Stauffenberg), Sanne Arons, Gwen Duijsters.
Bank: Elise Bils, Hanne Thijs, Ted Rooijendijk, Lieke de Bie, Fien Eyckmans
Scheidsrechter: de heer Lucas Baudon
Assistenten: de heren Azianou Kokou en Jean-François Vilain
Doelpunten: 25’ Sanne Arons 0-1, 78’ Gwen Duijsters 0-2
Gele kaarten: 24’ Kadidia Traore (Standard), 25’ Alyssa Fernandes (Standard), 41’ Sanne Arons (KRC), 44’ Noémie Gelders (Standard), 48’ Charlotte Tison (KRC), 59’ Guido Brepoels (KRC), Joachim Van Crombrugge (Standard), 71’ Aiofe Colvill (Standard), 78’ Emma Ernst (Standard)
Rode kaart: 90’ Maxime Renaud (Standard)
Bedankt voor de mooie foto's
Mickael Marquet Sportpix fotoreportage
Lees ook de reportage vooraf van Wim Conings in HBvL :
De budgetten krimpen en de professionalisering is on hold gezet: waar moet het naartoe met ons vrouwenvoetbal?
Slecht nieuws voor het Belgische vrouwenvoetbal: het plan voor een verdere professionalisering van de teams in de Lotto Super League is voorlopig on hold gezet. Krimpende budgetten bij vijf van de acht teams stellen topclubs OHL Women, RSCA Women en Club YLA voor voldongen feiten.