Kalender

vr 01-09-2017

20:00

Esperanza Pelt B

BS Sport Berbroek-Schulen A

4-3 

za 02-09-2017

15:00

Kaulille FC

KRC Genk Ladies C

0-15

za 02-09-2017

15:00

Lommel United WS

Kortessem VV

0-4

zo 03-09-2017

13:30

Jong St.Truiden A

Halveweg Zonhoven B

6-4

 

       

za 09-09-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Esperanza Pelt B

 0-5 ff

za 09-09-2017

15:00

Kortessem VV

Halveweg Zonhoven B

 2-2

za 09-09-2017

15:00

BS Sport Berbroek-Schulen A

Jong St.Truiden A

 8-1

za 09-09-2017

15:00

Lommel United WS

Kaulille FC

 1-7

 

       

vr 15-09-2017

20:00

Esperanza Pelt B

Lommel United WS

 3-0

za 16-09-2017

17:00

Kaulille FC

Kortessem VV

 1-12

zo 17-09-2017

13:30

Jong St.Truiden A

KRC Genk Ladies C

 1-8

za 16-09-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

BS Sport Berbroek-Schulen A

 1-5

 

       

vr 22-09-2017

20:00

Kaulille FC

Esperanza Pelt B

 0-7

za 23-09-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Halveweg Zonhoven B

 5-0 ff

za 23-09-2017

10:30

Kortessem VV

BS Sport Berbroek-Schulen A

 2-2

za 23-09-2017

15:00

Lommel United WS

Jong St.Truiden A

 2-10

 

       

vr 06-10-2017

20:00

Esperanza Pelt B

Kortessem VV

 0-0

za 07-10-2017

15:00

BS Sport Berbroek-Schulen A

KRC Genk Ladies C

 1-7

za 07-10-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

Lommel United WS

 12-1

za 07-10-2017

15:00

Jong St.Truiden A

Kaulille FC

 5-0

 

       

vr 13-10-2017

20:00

Esperanza Pelt B

Jong St.Truiden A

 1-2

 

       

za 14-10-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Kortessem VV

 4-0

za 14-10-2017

15:00

Kaulille FC

Halveweg Zonhoven B

 1-7

za 14-10-2017

15:00

Lommel United WS

BS Sport Berbroek-Schulen A

 0-9

 

       

za 21-10-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Lommel United WS

 5-0 ff.

za 21-10-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

Esperanza Pelt B

 1-1

za 21-10-2017

15:00

BS Sport Berbroek-Schulen A

Kaulille FC

 14-1

zo 22-10-2017

13:30

Jong St.Truiden A

Kortessem VV

 2-3

 

       

za 28-10-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Kaulille FC

 23-0

za 28-10-2017

14:30

Kortessem VV

Lommel United WS

 14-0

za 28-10-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

Jong St.Truiden A

 3-1

za 28-10-2017

15:00

BS Sport Berbroek-Schulen A

Esperanza Pelt B

 5-0

 

       

vr 10-11-2017

20:00

Esperanza Pelt B

KRC Genk Ladies C

 0-5

za 11-11-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

Kortessem VV

 2-2

ma 13-11-2017

19:30

Kaulille FC

Lommel United WS

 2-1

zo 12-11-2017

13:30

Jong St.Truiden A

BS Sport Berbroek-Schulen   

 3-9

 

       

za 18-11-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

Jong St.Truiden A

 10-1

za 18-11-2017

10:30

Kortessem VV

Kaulille FC

 5-0 ff

za 18-11-2017

14:30

Lommel United WS

Esperanza Pelt B

 0-7

za 18-11-2017

14:30

BS Sport Berbroek-Schulen A

Halveweg Zonhoven B

 5-5

 

       

vr 24-11-2017

20:00

Esperanza Pelt B

Kaulille FC

 8-1

za 25-11-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

KRC Genk Ladies C

 1-5

za 25-11-2017

14:30

BS Sport Berbroek-Schulen A

Kortessem VV

 3-2

zo 26-11-2017

13:30

Jong St.Truiden A

Lommel United WS

 13-0

 

       

za 02-12-2017

10:00

KRC Genk Ladies C

BS Sport Berbroek-Schulen A

 3-3

za 02-12-2017

10:30

Kortessem VV

Esperanza Pelt B

 1-0

za 02-12-2017

14:30

Lommel United WS

Halveweg Zonhoven B

 0-4

za 02-12-2017

14:30

Kaulille FC

Jong St.Truiden A

 1-11

 

       

za 16-12-2017

10:30

Kortessem VV

KRC Genk Ladies C

 uitg.

za 16-12-2017

11:00

Halveweg Zonhoven B

Kaulille FC

 uitg.

za 16-12-2017

14:30

BS Sport Berbroek-Schulen A

Lommel United WS

 uitg.

zo 17-12-2017

13:30

Jong St.Truiden A

Esperanza Pelt B

 uitg.

 

       

vr 19-01-2018

20:00

Esperanza Pelt B

Halveweg Zonhoven B

3-4

za 20-01-2018

15:00

Lommel United WS

KRC Genk Ladies C

0-11

za 20-01-2018

10:30

Kortessem VV

Jong St.Truiden A

1-1

za 20-01-2018

14:30

Kaulille FC

BS Sport Berbroek-Schulen A

0-11
         
za 27-01-2018 10:30 Kortessem VV KRC Genk Ladies C 0-8
za 27-01-2018 11:00 Halveweg Zonhoven B Kaulille FC 9-0
za 27-01-2018 13:30 BS Sport Berbroek-Schulen A Lommel United WS 9-0
zo 28-01-2018 13:30 Jong St.Truiden A Esperanza Pelt B 5-1

 

Play Off 1

zo 25-02-2018 13:30 Jong St.Truiden
Kortessem VV 1-1
za 24-02-2018
10:00 KRC Genk Ladies C BS Sport Berbroek-Schulen 4-3
         
za 03-03-2018 10:30 Kortessem VV KRC Genk Ladies C uitg.
za 03-03-2018 15:00 BS Sport Berbroek-Schulen Jong St.Truiden uitg.
         
za 10-03-2018 15:00 Jong St Truiden KRC Genk Ladies C 0-8 
za 10-03-2018 15:00 Kortessem VV BS Sport Berbroek-Schulen 1-4
         
za 17-03-2018 10:00 KRC Genk Ladies C Jong St Truiden 5-0 ff.
za 17-03-2018 15:00 BS Sport Berbroek-Schulen Kortessem VV 5-1
         
za 07-04-2018 10:00 KRC Genk Ladies C Kortessem VV 5-0
zo 08-04-2018 13:30 Jong St Truiden BS Sport Berbroek-Schulen 1-10
         
wo 11-04-2018 18:30 Kortessem VV KRC Genk Ladies 0-5
wo 11-04-2018 18:30 BS Sport Berkbroek-Schulen Jong St.Truiden 3-0
         
za 14-04-2018 14:30 Kortessem VV Jong St Truiden 2-0
za 14-04-2018 15:00 BS Sport Berbroek-Schulen KRC Genk Ladies C 1-1

 

Play Off 2

vr 23-02-2018 20:00 Esperanza Pelt B
Kaulille FC
5-0
za 24-02-2018
15:00 Lommel United
FC Halveweg B
0-3
         
za 03-03-2018 11:00 FC Halveweg B Esperanza Pelt B uitg.
za 03-03-2018 15:00 Kaulille FC Lommel United uitg.
         
za 10-03-2018 15:00 Kaulille FC Esperanza Pelt B 0-5 ff.
za 10-03-2018 11:00 FC Halveweg B Lommel United 5-3
         
za 17-03-2018 11:00 FC Halveweg B Kaulille FC uitg.
vr 16-03-2018 20:00 Esperanza Pelt B Lommel United 9-0
         
vr 06-04-2018 20:00 Esperanza Pelt B FC Halveweg B ?-?
za 07-04-2018 15:00 Lommel United Kaulille FC ?-?
         
wo 11-04-2018 18.30 FC Halveweg B Esperanza Pelt B ?-?
wo 11-04-2018 18.30 Kaulille FC Lommel United ?-?
         
za 14-04-2018 15:00 Kaulille FC FC Halveweg B ?-?
za 14-04-2018 15:00 Lommel United Esperanza Pelt B ?-?