Beker van Limburg

Voorgestelde speeldata Beker van Limburg 2017-2018:
30 september, 4 november, 9 december, 6 januari, 13 januari, 24 maart, 21 april, 28 april, 5 mei.

Bij alle wedstrijden voor de Beker van Limburg zijn vier vervangingen toegestaan.

Voorronde
De ploegen worden ingedeeld in 4 groepen (A-B-C-D) van maximaal 6 ploegen.

 

Groep A

Groep B

Groep C

Groep D

1

Halveweg B

BS Sport

Esperanza Pelt B

E. Louwel B

2

RC Genk Ladies C

Jong STVV B

Halveweg A

DV Bilzen Un A

3

E. Mechelen ad M

Kortessem VV

HO Molenbeersel

Membruggen VV

4

RC Reppel

Bokrijk Sport

Maasland NO

KFC Hamont 99

5

DV Bilzen Un B

FC Alken

Jong STVV A

Fufo Beringen

6

Lommel United

 

 

 


In elke reeks speelt elke ploeg één keer tegen de anderen.

 

Datum

Groep van 6

1

zaterdag 30 september

1-2, 3-4, 5-6

2

zaterdag 4 november

4-1, 5-3, 6-2

3

zaterdag 9 december

1-5, 2-4, 3-6

4

zaterdag 6 januari

5-2, 3-1, 6-4

5

zaterdag 13 januari

2-3, 4-5, 1-6

inh

zaterdag 10 februari

inhaaldag

 

GROEP A

1

zaterdag 30 september 2017

1-2
3-4
5-6

FC Halveweg B – KRC Genk Ladies C
E. Mechelen ad Maas – RC Reppel
DV Bilzen United B – Lommel United

2

zaterdag 4 november 2017

4-1
5-3
6-2

RC Reppel – FC Halveweg B
DV Bilzen United B – E. Mechelen ad Maas
Lommel United – KRC Genk Ladies C

3

zaterdag 9 december 2017

1-5
2-4
3-6

FC Halveweg B – Bilzen United B
KRC Genk Ladies C– RC Reppel
E. Mechelen ad Maas – Lommel United

4

zaterdag 6 januari 2018

5-2
3-1
6-4

DV Bilzen United B – KRC Genk Ladies C
E. Mechelen ad Maas – FC Halveweg B
Lommel United – RC Reppel

5

zaterdag 13 januari 2018

2-3
4-5
1-6

KRC Genk Ladies C – E. Mechelen ad Maas
RC Reppel – DV Bilzen United B
FC Halveweg B – Lommel United

 

zaterdag 10 februari 2018

inhaaldag

 

GROEP B

1

zaterdag 30 september 2017

1-2
3-4
5-6

BS Sport – Jong STVV B
Kortessem VV – Bokrijk Sport
FC Alken - bye

2

zaterdag 4 november 2017

4-1
5-3
6-2

Bokrijk Sport – BS Sport
FC Alken – Kortessem VV
bye - Jong STVV B

3

zaterdag 9 december 2017

1-5
2-4
3-6

BS Sport – FC Alken
Jong STVV B – Bokrijk Sport
Kortessem VV – bye

4

zaterdag 6 januari 2018

5-2
3-1
6-4

FC Alken – Jong STVV B
Kortessem VV – BS Sport
bye – Bokrijk Sport

5

zaterdag 13 januari 2018

2-3
4-5
1-6

Jong STVV B – Kortessem VV
Bokrijk Sport – FC Alken
BS Sport – bye

 

 

inhaaldag

GROEP C

1

zaterdag 30 september 2017

1-2
3-4
5-6

Esperanza Pelt B – FC Halveweg A
HO Molenbeersel – Maasland NO
Jong STVV A - bye

2

zaterdag 4 november 2017

4-1
5-3
6-2

Maasland NO – Esperanza Pelt B
Jong STVV A – HO Molenbeersel
bye - FC Halveweg A

3

zaterdag 9 december 2017

1-5
2-4
3-6

Esperanza Pelt B – Jong STVV A
FC Halveweg A – Maasland NO
HO Molenbeersel – bye

4

zaterdag 6 januari 2018

5-2
3-1
6-4

Jong STVV A – FC Halveweg A
HO Molenbeersel – Esperanza Pelt B
bye – Maasland NO

5

zaterdag 13 januari 2018

2-3
4-5
1-6

FC Halveweg A – HO Molenbeersel
Maasland NO – Jong STVV A
Esperanza Pelt B – bye

 

zaterdag 10 februari 2018

inhaaldag

GROEP D

 

1

zaterdag 30 september 2017

1-2
3-4
5-6

Eendracht Louwel B – DV Bilzen United A
Membruggen VV – KFC Hamont 99
Fufo Beringen - bye

 

 

2

zaterdag 4 november 2017

4-1
5-3
6-2

KFC Hamont 99 – Eendracht Louwel B
Fufo Beringen – Membruggen VV
bye - DV Bilzen United A

 

 

3

zaterdag 9 december 2017

1-5
2-4
3-6

Eendracht Louwel B – Fufo Beringen
DV Bilzen United A – KFC Hamont 99
Membruggen VV – bye

 

 

4

zaterdag 6 januari 2018

5-2
3-1
6-4

Fufo Beringen – DV Bilzen United A
Membruggen VV – Eendracht Louwel B
bye – KFC Hamont 99

 

 

5

zaterdag 13 januari 2018

2-3
4-5
1-6

DV Bilzen United A – Membruggen VV
KFC Hamont 99 – Fufo Beringen
Eendracht Louwel B – bye

 

 

 

zaterdag 10 februari 2018

inhaaldag

 

 

Finaleronde

De finaleronde wordt betwist in twee competities:
-   de A-Beker: voor de ploegen die op de plaatsen 1 en 2 eindigden in hun reeks

-   de B-Beker: voor de ploegen die op de plaatsen 3 en 4 eindigden in hun reeks

A-BEKER

Geplaatst voor de kwartfinales:
- de eerste twee van de groepen A-B-C-D

Kwartfinales op zaterdag 24 maart en zaterdag 21 april
1:  D2 - A1 en A1 – D2 :
2:  C2 – B1 en B1 – C2:
3:  B2 – C1 en C1 – B2:
4:  A2 – D1 en D1 – A2:

Halve finales op zaterdag 28 april en zaterdag 5 mei:
11: 2-1 en 1-2
12: 4-3 en 3-4

Finales op zondag 20 mei op neutraal veld
finale: winnaars 11-12

troosting: verliezers 11-12

In de kwartfinales en de halve finales gelden de bepalingen van artikel 1539 van het Bondsreglement. Er worden geen verlengingen gespeeld.
In de finale worden geen verlengingen gespeeld en volgt bij gelijke stand onmiddellijk een strafschoppenserie.
Indien een club forfait geeft voor de finale of de troosting wordt een boete van € 200 aangerekend.


B-BEKER

Geplaatst voor de kwartfinales:
- de derde en de vierde van de groepen A-B-C-D

Kwartfinales op zaterdag 24 maart en zaterdag 21 april
6:  D4 – A3 en A3 – D4:
7:  C4 – B3 en B3 – C4:
8:  B4 – C3 en C3 – B4:
9:  A4 – D3 en D3 – A4:

Halve finales op zaterdag 28 april en zaterdag 5 mei:
16: 7-6 en 6-7
17: 9-8 en 8-9

Finales op zondag 20 mei op neutraal veld
finale: winnaars 16-17

troosting: verliezers 16-17

In de kwartfinales en de halve finales gelden de bepalingen van artikel 1539 van het Bondsreglement. Er worden geen verlengingen gespeeld.
In de finale worden geen verlengingen gespeeld en volgt bij gelijke stand onmiddellijk een strafschoppenserie.
Indien een club forfait geeft voor de finale of de troosting wordt een boete van € 200 aangerekend.

 

Reglementen

Groepsrangschikking bij een gelijk aantal punten
Wanneer meerdere ploegen evenveel punten bekomen, dan wordt als volgt onderscheid gemaakt :
- Indien twee ploegen in de eindrangschikking gelijk eindigen, dan wordt de volgorde bepaald door de onderlinge confrontatie.  Indien deze twee ploegen meer dan één wedstrijd tegen elkaar gespeeld hebben gelden de onderlinge confrontaties met achtereenvolgens: het hoogste aantal punten, het hoogste aantal winstmatchen, het hoogste doelsaldo, het hoogste aantal gescoorde doelpunten, het hoogst aantal gescoorde doelpunten op verplaatsing. 
- Indien meer dan twee ploegen gelijk eindigen, gelden de onderlinge confrontaties met achtereenvolgens: het hoogste aantal punten, het hoogste aantal winstmatchen, het hoogste doelsaldo, het hoogste aantal gescoorde doelpunten, het hoogst aantal gescoorde doelpunten op verplaatsing. 
- Indien in  de bovenvermelde gevallen nog  steeds geen onderscheid is, dan worden dezelfde criteria in acht genomen van de resultaten die behaald werden tegen de ploegen uit de top drie van het klassement.

- Is de stand alweer gelijk, dan gelden dezelfde criteria van de resultaten tegen achtereenvolgens: de eerste vier ploegen van de groep, de eerste vijf ploegen van de groep, de eerste zes ploegen van de groep, de volledige groep.

- Is er alweer geen onderscheid dan wordt rekening gehouden met de plaats in de competitie, op het moment van de laatste poulewedstrijd. Om deze plaats te bepalen worden achtereenvolgens de coëfficiënten (totaal / aantal wedstrijden) gemaakt van achtereenvolgens het aantal punten, het aantal winstmatchen, het doelsaldo, het aantal gescoorde doelpunten, het aantal gescoorde doelpunten op verplaatsing. 
Om de plaats van de competitie te bepalen heeft de reeks van eerste provinciale steeds voorrang op de reeks van tweede provinciale en deze van tweede provinciale heeft voorrang op deze van derde provinciale.


Klasseverlaging
Concrete toepassing van artikel 1019.221-222-223 in Limburg volgens de bepaling in de modaliteiten dat voor clubs met meerdere B-ploegen in lagere afdeling de regels van klasseverlaging eveneens gelden voor haar overige B-ploegen ten opzichte van haar andere B-ploegen  (art. 1019.224):

1   Het verbod tot klasseverlaging betekent dat maximum 3 speelsters die bij de vorige speeldag aan de officiële kampioenschaps- of bekerwedstrijd van de A-ploeg effectief hebben deelgenomen, mogen deelnemen aan een kampioenschaps- of bekerwedstrijd van de B-ploeg. Bovendien mag slechts één van deze speelsters tijdens die wedstrijd van de A-ploeg meer dan één speelhelft gespeeld hebben.
(integrale tekst van artikel 1019.221)

2   Wanneer een club een tweede B-ploeg heeft, betekent het verbod tot klasseverlaging dat er maximum 4 speelsters die bij de vorige speeldag aan de officiële kampioenschaps- of bekerwedstrijd van de A-ploeg of van de eerste B-ploeg effectief hebben deelgenomen mogen deelnemen aan een kampioenschaps- of bekerwedstrijd van de tweede B-ploeg.
Bovendien mag slechts één van deze speelsters tijdens de wedstrijd van de A-ploeg of van de eerste B-ploeg meer dan één speelhelft gespeeld hebben.
(specifieke toepassing van artikel 1019.222)

3   (Integrale toepassing van artikel 1019.223 met volgende toevoeging)
De club van een tweede B-ploeg legt voor aanvang van de wedstrijd een kopie van het wedstrijdblad van de laatste officiële kampioenschaps- of bekerwedstrijd op hun vorige speeldag van zijn A-ploeg en zijn eerste B-ploeg in lagere afdelingen voor aan de afgevaardigde van de tegenstrever en de scheidsrechter.